سکوت، همدستی است: زندانی سیاسی آزاد باید گردد.

Uncategorized

جای هیچ کارگری در زندان‌نیست
     
اجرای حکم ریحانه انصاری نژاد“

ریحانه انصاری‌نژاد، کارگر و فعال ۱۴۰۱ توسط وزارت اطلاعات در منزل مسکونی خود دستگیر و پس از گذراندن ۸۷ روز بازداشت و بازجویی، با وثیقه یک و نیم میلیارد تومانی آزاد شده بود، سرانجام در شعبه ۱۵ دادگاه  انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محاکمه و بر اساس اتهامات  کاملا ساختگی، به ۴ سال زندان و ۲ سال ممنوعیت از فعالیت در فضای مجازی و همچنین ممنوع الخروجی محکوم گردید و این‌حکم‌ بعد از چند روز، در دادگاه تجدید نظر مورد تائید قرار گرفت.
ریحانه کارگر شریفی است که جز دفاع از حقوق خود و هم‌طبقه ای هایش کاری انجام نداده و مرتکب هیچ‌جرمی نشده است.

۴ سال زندان برای کارگری که در تمام طول مدت فعالیت های کارگری خود چیزی جز دفاع از خواست ها و مطالبات کارگران نگفته است، نهایت ظلم و بی عدالتی در حق کارگران بوده و نشان‌ دهنده واهمه حکومت از هرگونه صدای حق طلبی و آزادی خواهی، به ویژه از جانب کارگران است. ریحانه جرمی مرتکب نشده است که از بابت آن ۴ سال از عمر و زندگی خود را در زندان بماند. او را صرفاً به خاطر  زهر چشم گرفتن از سایر کارگران و فعالان کارگری بازداشت و زندانی کرده اند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری ضمن‌ محکوم‌ نمودن چنین احکام ظالمانه و ضدکارگری ای، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط این فعال صادق و شریف جنبش کارگری و تمامی کارگران و فعالین کارگری و اجتماعی و همچنین زندانیان سیاسی و عقیدتی می باشد.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری
           ۱۴۰۲/۰۸/۱۵

روز دوشنبه پانزدهم آبان هزار و چهارصدودو، ریحانه انصاری نژاد فعال کارگری خوش نام برای اجرای حکم حبس خود به زندان اوین مراجعه کرد ریحانه پیشتر در بیدادگاه انقلاب اسلامی تهران که به ریاست ابوالقاسم صلواتی برگزار شده بود بابت اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» به چهارسال حبس تعزیری و همچنین منع عضویت در احزاب و گروههای سیاسی و فعالیت در فضای مجازی رسانه ها و مطبوعات و همچنین منع خروج از کشور به مدت دو سال محکوم شده بود.

بازداشت موقت ریحانه انصاری نژاد در بامداد بیست و دوم اردیبهشت ماه هزار و چهار صدویک و با یورش ماموران وزرات اطلاعات به منزلش صورت گرفت که طی آن مأموران پس از دو ساعت تفتیش ،خانه او را همراه با ،موبایل لپتاپ لوازم شخصی و…. بردند و بعد از گذراندن حدود سه ماه بازجویی در بند دویست ونه زندان اوین که بخشی از آن به شکل انفرادی بود شنبه پانزدهم مردادماه با قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد. فعالیتهای ریحانه انصاری نژاد در راستای دفاع از حقوق هم طبقه ای هایش بوده است؛ این فعالیتها نه تنها مصداق هیچ جرمی ،نیست بلکه نشان از آگاهی و درک طبقاتی بالای او برای دفاع از حقوق و مطالبات طبقه ی کارگر .است اما سیستم حاکم او را به زندان میفرستد تا بار دیگر ثابت کند که ساز و کاری است برای حفظ منافع سرمایه داران و خاموش کردن صدای حق خواهی فعالان سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، بازداشت ظالمانه ریحانه انصاری نژاد را شدیدا محکوم کرده و خواستار آزادی  فوری و بی قید و شرط این انسان شریف و خوشنام می باشد.

منبع: https://t.me/syndica_7tape/6278

ادیتور گفتگوهای زندان: زندان جای هیچکس نیست. انسانها آزادند هر آنگونه که میخواهند بیاندیشند. هیچ کس مجرم نیست مگر آنکه در یک دادگاه علنی و با داشتن وکیل محکوم شود.

عصر روز شنبه سیزدهم آبان‌ماه، فواد (سیروس) فتحی، فعال کارگری اهل سنندج و ساکن تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

به گفته یک منبع مطلع به کُردپا، این فعال کارگری پس از چند ساعت بی‌خبری، شامگاه شنبه سیزدهم آبان‌ماه طی تماس کوتاه تلفنی با خانواده‌اش اعلام کرده که در زندان اوین در بازداشت به سر می‌برد و توسط بازپرس شعبه هفتم دادسرای اوین تفهیم اتهام شده‌اند.

این منبع مطلع افزود: روز یکشنبه چهاردهم آبان‌ماه، خانواده این فعال کارگری برای پیگیری وضعیت وی به دادسرای اوین مراجعه اما مسئولین مربوطه به آنان گفته‌اند که نام فواد فتحی در سامانه ثبت نشده است. فواد فتحی از فعالین باسابقه کارگری اهل سنندج است.

نرگس محمدی در زندان اوین، اعلام اعتصاب غذا و دارو کرد

بنا بر اطلاع‌رسانی مصطفی نیلی وکیل دادگستری در صفحه توییتر خود: «نرگس محمدی⁩ از ظهر امروز دوشنبه ١۴آبان اعلام اعتصاب غذا و دارو کرده است. از دلایل اعتصاب انجام نشدن اقدامات پزشکی لازم برای درمان ایشان است. مسئولان زندان مدعی شده‌اند به‌خاطر عدم رعایت حجاب اجباری مجوز اعزام ایشان صادر نشده است.

هفته گذشته و در پی عدم اعزام خانم⁧ نرگس محمدی⁩ به بیمارستان جهت انجام آزمایش اکو قلب، پزشک متخصص با دستگاه مربوطه به داخل بند زنان رفته و آزمایش اکو قلب را انجام داده است. پس از بررسی آزمایش اکو توسط متخصص قلب، آزمایش سی‌تی‌آنژیو قلب جهت بررسی میزان دقیق گرفتگی دو رگ اصلی قلب ایشان که بیش از ۵٠درصد گرفتگی دارند و آزمایش سی‌تی اسکن برای بررسی فشار ریه‌ی بالا تجویز شده است. با وجود اورژانسی بودن آزمایش‌های مذکور تاکنون این موارد انجام نشده است.»

بازداشت نگار استادآقا، روزنامه‌نگار و‌ بلاتکلیفی ۲۱ زن بازداشت شده در مراسم آرمیتا گراوند

نگار استادآقا، روزنامه‌نگار و ویراستار، هنگام حضور در مراسم خاکسپاری آرمیتا گراوند در بهشت زهرا بازداشت و در زندان قرچک ورامین محبوس است. این در حالی است که خانواده او نیز تحت فشار نهادهای امنیتی هستند. همچنین بر اساس گزارش دادبان: «۲۱ زن بازداشت‌ شده در مراسم خاکسپاری آرمیتا گراوند در زندان قرچک بلاتکلیف هستند.

شب گذشته، یکی از زنان بازداشت‌شده دچار حمله قلبی شد و به شدت حالش وخیم می‌شود، اما به دلیل فقدان ویلچر و برانکارد، هم‌بندی‌ها وی را به سختی به بهداری زندان منتقل می‌کنند. در حالی که این فرد نیازمند انتقال به بیمارستان بوده و در بهداری فقط به او سرم تزریق کرده‌اند.

بسیاری از خانواده‌های بازداشت‌شدگان به دلیل رعب و وحشتی که ماموران امنیتی برای آن‌ها ایجاد کرده‌اند، از رسانه‌ای کردن وضعیت فرد بازداشت‌شده اجتناب کرده‌اند».

ژن ژیان ئازادی

اعتراضات_سراسری

@bidarzani

Keine Kommentare

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.

Uncategorized
عدالت‌ خواهی را نمی‌توان اعدام کرد

رد شدید جسمانی زینب جلالیان و عدم انتقال او به بیمارستان از سوی وزارت اطلاعات ▪️زینب جلالیان، تنها زندانی سیاسی محکوم‌ به حبس ابد که هفدهمین سال حبس خود را در زندان مرکزی یزد می‌گذراند‌، در چند هفته گذشته به دلیل «درد شدید در ناحیه پهلوی سمت راست» به بهداری …

Uncategorized
بیانیه هایی در حمایت از زندانی سیاسی شریفه محمدی

متن کامل حکم صادرشده برای شریفه محمدی در بیدادگاه قضایی؛ منتشرشده توسط سرخط با مقدمه زیر: تنها توانسته‌اند ثابت کنند که شریفه محمدی در یک تشکل کارگری علنی فعالیت می‌کرده و خودش هم فقط همین را پذیرفته. بعد در همدستی اداره‌ی اطلاعات و دو قاضی «دانشمند» همین را به عنوان …

سیاتل- واشنگتن (دانشگاه واشنگتن آمریکا)نگتن
Uncategorized
دانشجویان در ایالات متحده، همدستی دانشگاه ها با اسرائیل را برهم می زنند

دانشجویان در ایالات متحده، همدستی دانشگاه ها با اسرائیل را برهم می زنند – سیلون سیپل (orientxxi.info) https://orientxxi.info/magazine/article7330 وقتی که سخنگوی دولت دست راستی اسرائیل جوابی ندارد بده.درخلاف مجری های نئوفاشیست و سوپر راست ایرانی تلوزیون های ( ایران اینترنشنال، صدای امریکا و بی بی سی و…)که در چنین گفتگوهایی …

%d Bloggern gefällt das: