زندانی سیاسی آزاد باید گردد + زندانیان سیاسی در ایران

Uncategorized

آرمیتا گراوند، قربانی حجاب اجباری پس از ۲۸ روز قرارگیری در وضعیت کما، جان خود را از دست داد. خبرگزاری ایلنا ساعاتی پیش، مرگ و پایان علائم حیاتی وی را تایید کرد.

آرمیتا گر‌اوند، (مهسا) ژینا امینی دیگر است، نوجوانی سراسر شور زندگی که در پی ضرب و شتم ماموران در ایستگاه مترو شهدا دچار خونریزی جمجمه شد و پس از ۲۸ روز اغما جان سپرد. او دانش‌آموز نقاشی هنرستان عروة‌الوثقی در خیابان امیریه تهران بود که با فرم رسمی مدرسه و مقنعه‌ای که بر سر نداشت، در پی اصابت سر به میله آهنین مترو، به کما فرو رفت.

طی این مدت، بیمارستان فجر تهران در احاطه‌ی کامل امنیتی نیروهای مختلف امنیتی قرار داشت و پدر و مادر وی با اخذ اعترافات اجباری و امضای تعهدنامه مبنی بر عدم شکایت از هر فرد و گروه و ارگانی قرار گرفتند.

حکم ۱۰ سال حبس برای سروه پورمحمدی، عضو انجمن فرهنگی- اجتماعی نوژین

سروه پورمحمدی، عضو انجمن فرهنگی – اجتماعی „نوژین“ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ١٠ سال حبس تعزیری محکوم شد.

دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی „کرمی“ به اتهام „تشکیل گروه و دسته‌جات“ این حکم را برای سروه پورمحمدی صادر کرده است.
حکم حبس این عضو „نوژین“ روز پنج‌شنبه ۴ مهرماه از طریق وکلایش جوامیر عبداللهی و هیمن مجیدی به وی ابلاغ شده است.

لازم به ذکر است که روز دوشنبه ٢۴ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، سروه پورمحمدی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از کانون اصلاح و تربیت سنندج آزاد شد.

روز یکشنبه ٩ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ وی در حین پیگیری وضعیت اعضای بازداشتی انجمن فرهنگی – اجتماعی „نوژین“ در دادگاه انقلاب سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

یراساس گزارش‌ها، امروز در جریان مراسم خاکسپاری #آرمیتا_گراوند، دستکم ۱۵ نفر از شهروندان حاضر در مراسم دستگیر شده‎اند. فرزاد صیفی‌کاران (https://twitter.com/FSeifikaran/status/1718575320347898099?t=jS9jgl0vbdwmQWXJAXesww&s=19)، روزنامه‌نگار در صفحه توییترش نوشته است که به گفته شاهدان عینی ۸ زن در حالی که عکس‌هایی از مهسا امینی و نیکا شاکرمی را به همراه داشتند، با خشونت دستگیر شده‌اند. براساس همین گزارش محمد گراوند یکی از بستگان آرمیتا که از معلمان اخراج‌شده آموزش و پرورش است، یکی از افرادی است که در جریان مراسم خاکسپاری دستگیر شده است.

همچنین بی‌بی‌سی فارسی گزارش کرده است که 《نسرین ستوده》 وکیل دادگستری نیز توسط ماموران امنیتی حاضر در مراسم، مورد ضرب‌و‌شتم شدید قرار گرفته است. هنوز از هویت سایر بازداشت‌شدگان این مراسم اطلاعی در دست نیست.

ویدیوهای منتشرشده نشان می‌دهند که خاکسپاری آرمیتا گراوند تحت تدابیر شدید امنیتی و با حضور پرشمار نیروهای امنیتی برگزار شده است.

آرمیتا گراوند، نوجوان شانزده‌ساله‌ای است که روز گذشته ۶ آبانماه ۱۴۰۲، پس از ۲۸ روز کما، در بیمارستان فجر تهران درگذشت. او در روز نهم مهرماه در ایستگاه متروی میدان شهدای تهران دچار حادثه شد.

برخی از شاهدان عینی به 《گاردین》 گفته‌اند که زنان حجاب‌بان در مترو به او به دلیل بر سر نداشتن مقنعه تذکر داده و پس از ایجاد درگیری، او را هل داده‌اند که در نتیجه آن سر او به ستون فلزی برخورد کرده و دچار ضربه مغزی شده است.

طی مدت ۲۸ روز گذشته، نیروهای امنیتی به خبرنگاران مستقل اجازه نزدیک شدن و تهیه گزارش از پرونده را ندادند. بیمارستان فجر تهران طی این مدت در محاصره کامل نیروهای امنیتی قرار داشت و خانواده آرمیتا نیز در چند نوبت به مقابل دوربین آورده شدند تا روایت درگیری در ایستگاه مترو را رد کنند.

پیکر آرمیتا گراوند امروز در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

تکمیلی (https://twitter.com/FSeifikaran/status/1718617916747235605?t=kj4sdDJjA1tF6WKuF8Sm4w&s=19): ‏بر اساس اطلاع یک منبع آگاه ‎#منظرضرابی مادر سهند صادقی و از خانواده‌های دادخواه هواپیمای اوکراینی امروز به همراه #نسرینستوده در مراسم خاکسپاری ‎#آرمیتا_گراوند بازداشت و آنها را به بازداشتگاهی در شهر ری منتقل کردند.

یکی دیگر از بازداشت‌شدگان مسعود زینال‌زاده، فعال صنفی معلمان است.

محکومیت سپیده رشنو به شش ماه حبس و سایر محدودیت‌ها در دادگاه بدوی

سپیده رشنو در حکم بدوی دادگاه انقلاب به ۶ ماه حبس تعزیری، ۱۰ میلیون تومان جزای نقدی، ۱ سال ممنوعیت از حضور در اینستاگرام و امحا و حذف دائمی صفحه فعلی خود محکوم شد.

این حکم اولیه دادگاه برای یکی از دو پرونده‌ای است که علیه وی گشوده شده است.

ژن ژیان ئازادی

اعتراضات_سراسری

@bidarzani

Keine Kommentare

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.

سیاتل- واشنگتن (دانشگاه واشنگتن آمریکا)نگتن
Uncategorized
دانشجویان در ایالات متحده، همدستی دانشگاه ها با اسرائیل را برهم می زنند

دانشجویان در ایالات متحده، همدستی دانشگاه ها با اسرائیل را برهم می زنند – سیلون سیپل (orientxxi.info) https://orientxxi.info/magazine/article7330 وقتی که سخنگوی دولت دست راستی اسرائیل جوابی ندارد بده.درخلاف مجری های نئوفاشیست و سوپر راست ایرانی تلوزیون های ( ایران اینترنشنال، صدای امریکا و بی بی سی و…)که در چنین گفتگوهایی …

Uncategorized
گزارش مبارزه برای آزادی ـ ۷۲‏‏۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ – ۲۴ آوریل ‌۲۰۲۴‏در ا

گزارش مبارزه برای آزادی ـ ۷۲‏ ‏۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ – ۲۴ آوریل ‌۲۰۲۴‏ در این شماره:‏ برخی از جنایت‌های اخیر آمار حداقلی جنایت‌های رژیم از شهریور ۱۴۰۱ تاکنون کشته‌های راه آزادی ‏ زندانیان سیاسی و معترضان در خطر محکومیت به اعدام اعدام‌ها: نقض حق زندگی دستگیری‌ها ‏ زندانیان سیاسی: ناپدیدشده‌گان …

%d Bloggern gefällt das: