کارشناسان سازمان ملل: تائید تجاوز جنسی، تحقیر جنسی و تهدید به تجاوز به زنان فلسطینی توسط سربازان اسرائیلی

رسانه آلترناتیو

کارشناسان سازمان ملل می‌گویند که آن‌ها „ادعاهای معتبر“ را مشاهده کرده‌اند مبنی بر اینکه زنان و دختران فلسطینی در زمان بازداشت توسط سربازان اسرائیلی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند و به همین دلیل خواستار انجام تحقیقات کامل هستند.

هیئت کارشناسان سازمان ملل می‌گوید که شواهدی مبنی بر حداقل دو مورد تجاوز جنسی در کنار سایر موارد تحقیر جنسی و تهدید به تجاوز وجود دارد. ریم آلسالم، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور خشونت علیه زنان و دختران، گفت که ابعاد واقعی خشونت جنسی می‌تواند به میزان قابل توجهی بیشتر باشد.

او خاطرنشان کرد که پرهیز در گزارش تجاوز جنسی به دلیل ترس از انتقام علیه قربانیان است.

السالم می‌گوید: «به طور کلی، خشونت و غیرانسانی کردن شرایط برای زنان و کودکان فلسطینی و غیرنظامیان در طول این جنگ عادی شده است».

کارشناسان سازمان ملل در گزارش خود که روز دوشنبه ارائه شد، گفتند: «ما به‌ویژه از گزارش‌هایی مبنی بر اینکه زنان و دختران فلسطینی در بازداشت نیز در معرض انواع تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند، از جمله برهنه شدن و تفتیش توسط افسران مرد ارتش اسرائیل ناراحت هستیم. حداقل دو زن فلسطینی زندانی مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند و برخی دیگر به تجاوز جنسی و خشونت جنسی تهدید شدند.

کارشناسان مستقل، که از سوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل منصوب شده اند اما نماینده سازمان ملل نیستند، گزارش دادند که عکس های تحقیرآمیز زندانیان زن فلسطینی که ظاهراً توسط سربازان اسرائیلی گرفته شده است، در اینترنت بارگذاری شده است.

همین گزارش می‌افزاید: ما از گزارش‌هایی مبنی بر هدف‌گیری عمدی و کشتار غیرقانونی زنان و کودکان فلسطینی در مکان‌هایی که آن‌ها پناهنده شده‌اند یا در حال فرار هستند، شوکه شده‌ایم. برخی از آنها در هنگام کشته شدن توسط ارتش اسرائیل یا نیروهای وابسته به آنها تکه های پارچه سفید در دست داشتند.

منبع گزارش:
https://www.theguardian.com/world/2024/feb/22/claims-of-israeli-sexual-assault-of-palestinian-women-are-credible-un-panel-says

صهیوفاشیسم رژیم_آپارتاید

@Blackfishvoice1

Keine Kommentare

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.

اخبار زندان
گزارش مبارزه برای آزادی ـ ۷۱‏‏۲۲ فرورین ۱۴۰۳ – ۱۰ آوریل ‌۲۰۲۴‏

گزارش مبارزه برای آزادی ـ ۷۱‏ ‏۲۲ فرورین ۱۴۰۳ – ۱۰ آوریل ‌۲۰۲۴‏ در این شماره:‏ برخی از جنایت‌های اخیر آمار حداقلی جنایت‌های رژیم از شهریور ۱۴۰۱ تاکنون کشته‌های راه آزادی ‏ زندانیان سیاسی و معترضان در خطر محکومیت به اعدام عدام‌ها: نقض حق زندگی دستگیری‌ها ‏ زندانیان سیاسی: ناپدیدشده‌گان …

Uncategorized
جمهوری_اعدام در سال گذشته با بیشترین اعدام، رکورد ۸ سال اخیر را رقم زد و شورای حقوق بشر رژیم را برای هفتادمین بار محکوم کرد.

بابک علی پور، متهم سیاسی، علیرغم گذشت ۱۰۹ روز از زمان بازداشت، هنوز در بند ۲۰۹ زندان اوین و در وضعیت بلاتکلیف به سر می‌برد: به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، آقای علی پور درتاریخ یکم دی م ۱۴۰۲ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد. تاکنون …

رسانه آلترناتیو
زندانی سیاسی آزاد باید گردد: سرنگون باد رژیم اسلامی

مهناز خزایی ،زندانی سیاسی درگذشت🥀مهناز خزایی سوم شهریور ۱۴۰۲ «به‌علت انتشار پست اعتراضی در اینستاگرام» به «شعبه هفت دادگاه انقلاب تهران» احضار شده و در زمان دستگیری به بیماری سرطان و ام اس مبتلا بوده و با وجود شکستگی سر در زمان دستگیری به‌جای بیمارستان، به زندان اوین منتقل شده …

%d Bloggern gefällt das: