بکتاش آبتین، شاعر، فیلمساز، نویسنده و عضو کانون نویسندگان ایران بقتل رسید!

ایران

بیانیه 27 نهاد چپ و دمکراتیک

بکتاش آبتین، شاعر، فیلمساز، نویسنده و عضو کانون نویسندگان ایران  بقتل رسید!

در دومین سالگرد کشتار عمدی و جمعی مسافران پرواز 752 اوکرائینی با پدافند سپاه ، امروز جنایتکاران نظام اسلامی فاجعه تازه ای آفریدند. بکتاش آبتین، شاعر، فیلمساز، نویسنده و عضو کانون نویسندگان ایران  بخاطر عدم توجه مقامات رژیم و تاخیردر اعزام به  بیمارستان جهت درمان فوری بیماری کرونا درگذشت . „جرم“ بکتاش آبتین دفاع از آزادی  بدون حصر و استثنا بود که چون سه هموند دیگرش بازداشت و در زندان  به کرونا مبتلا شده بود.  سعیدی سیرجانی ، سعید سطانپور ، محمد مختاری ، جعفر پوینده و بسیاری از نویسندگان دیگر نیزدر این رژیم جهل و جنایت کشته شده اند. 

همانگونه که کانون نویسندگان در بیانیه مطبوعاتی خویش نوشته ما نیز نگران جان سه عضو دیگر کانون و همه زندانیان سیاسی عقیدتی هستیم و بویژه زندانیانی که امروز در اعتراض به قتل بکتاش آبتین در بند 8 اوین فریاد „مرگ بر دیکتاتور“ سردادند:

„کانون نویسندگان ایران هم‌چنان نگران سلامت سه عضو زندانی خود، رضا خندان مهابادی، که هم اکنون با بیماری کرونا دست‌وپنجه نرم می‌کند، کیوان باژن و آرش گنجی و همه‌ی زندانیان سیاسی و عقیدتی است و بیم آن دارد که هر آینه با تداوم سیاست‌های جنایت‌کارانه، فاجعه‌ای دیگر به بار آید.

کانون نویسندگان ایران با ابراز تسلیت قتل بکتاش آبتین به خانواده، یاران او در کانون نویسندگان ایران، و جامعه‌ی مستقل فرهنگی کشور و اعلام تعهد به ادامه‌ی راه او در مبارزه با سانسور و دفاع از آزادی اندیشه و بیان بی‌هیچ حصر و استثنا در مراسم بدرقه و خاک‌سپاری او در کنار خانواده‌اش خواهد بود“.

در بیش از چهار دهه مردم ما از سرکوب سیستماتیک حکومت آسیب های جدی دیده اند .تا کنون بسیاری از معترضین به وضع موجود و کسانی که سلطه سیاهی و تباهی را به چالش میکشیدند، جان شان را بر سر دفاع از آزادی و برابری گذاشتند. در این مبارزات  طولانی، کارگران و زحمتکشان، زنان،  دانشجویان و تمامی اقشاری که آزاد زیستن را پاس می داشتند برایش هزینه سنگینی پرداختند. کارنامه خونین رژیم حاکی از اعدام  هزاران تن زندانی سیاسی، قتل و ترور نویسندگان، قتل زندانیان درزیر شکنجه و … است. . بکتاش آبتین؛ فضیلتِ پایداری و مبارزه را آن „حلقه مفقوده“  „در جامعه معاصر ما“  تعریف می کرد. عنصر مقاومتی که بقول او نشان از عزم و جزم تغییر وضعیت موجود را دارد باشد که این جویبارهای  مبارزه  به هم برسند و سیلابی شود و رژیم کشتار و تبعیض را  بروبد و پرچم آزادی و برابری را افراشته گرداند.

در ضمن درمراسم خاکسپاری #بکتاش_آبتین که زیر فشار و کنترل نیروهای امنیتی، امروز در امامزاده عبدالله شهر ری برگزار شد، شرکت کنندگان شعار

درود بر آبتین، مرگ بر ظالمین

آبتین، زنده است، راه او پاینده است

این شاعر آزاده ، کابوسِ این بیداده

را سر دادند.

زنده باد آزادی، دمکراسی و برابری !

زندانی سیاسی آزاد باید گردد!

 سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایران!

9 ژانویه 2022 برابر با 19 دی 1400

اسامی نهادهای امضاکننده به ترتیب حروف الفبا:

۱- اتحاد نیروهای دمکراتیک ایرانی – سوئیس

٢- آلترناتیو سوسیالیستی ایران – لندن

3- انجمن دفاع از زندانیان سیاسی – عقیدتی – پاریس

4- انجمن پناهندگان ایرانی گوتنبرگ- سوئد

5- انجمن سوسیالیستها در سوئد

6- جمعی از فعالان اجتماعی- سیاسی و پناهندگان – گوتنبرگ- سوئد

7- حامیان مادران پارک لاله- استکهلم

8- شورای هماهنگی علیه کشتار جمهوری اسلامی- فریاد خاوران

9- شورای همبستگی با مبارزات مردم ایران – لندن

10- شورای همراهی با آلترناتیو کارگری در ایران

11- شورای همبستگی ایرانیان با روژاوا- استکهلم

12– فدراسیون اروپرس – بلژیک

۱3- کانون کنشگران دمکرات و سوسیالیست هانوفر- آلمان

۱4- کانون پناهندگان سیاسی ایران- برلین

۱5- کانون پشتیبانی از مبارزات مردم ایران- وین

16- کانون همبستگی با کارگران ایران- گوتنبرگ

17- کانون نقد و گفتگو لس  انجلس

۱8- کمیته همبستگی با مبارزات مردم  ایران- فرانکفورت

۱9- کمیته دفاع از مبارزات مردم ایران- سوئیس

20 – کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران- برلین

21- کمیته همبستگی کارگران ایران و سوئد

22- کانون همبستگی با مبارزات کارگران در ایران –  فرانکفورت

23- کانون همبستگی با کارگران در ایران –  کانادا

24- کمیته همبستگی با جنبش کارگری ایران _ استرالیا

25- همبستگی با مبارزات مردم ایران- سوئیس

26- همبستگی سوسیالیستی با کارگران ایران- پاریس

27-همبستگی برای حقوق بشر در ایران (کلگری)

آدرس تماس:  chapvademocrat@gmail.com

Keine Kommentare

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.

گفتگوی مژده ارسی با قاسم سلیمان پور
زندان در ایران
ـ #مقاومت_زندگی_است گفتگوی مژده ارسی با ابوالقاسم سلیمان پور از بازماندگان #کشتار_سراسری_زندانیان_سیاسی ایران در سال 67 و از شاهدین دادگاه حمید نوری(عباسی)

آتش به زندان افتاد؛ ای داد از آن شب، ای داد!ـابلیس می‌زد فریاد: «های‌ ای نرون روحت شاد!»ـ صد نارون قیراندود، از دود پیچان می‌شد،ـصد بیدبن خونالود؛ از شعله رقصان می‌زاد.ـ دیوانه آتش افروخت وان خیل زندانی سوختخاکستر از آنان کو؟ تا سوی ما آرد باد سنگی نه و گوری …

زندان در ایران
به نام دادگاه، به کام چپ ستیزان / جمعی از هم بندان چپ دهه شصت

January 02, 2022 !به نام دادگاه، به کام چپ ستیزان دادگاه حمید نوری یکی از دست اندرکاران جنایت بزرگ سال ۶۷ واقعه ای مهم است که نه فقط از جنبه محاکمه این جنایتکار بلکه از زاویه ی ثبت در تاریخ و افشای هر چه بیشتر جنایات جمهوری اسلامی و روشن …

خبر
رزم ماندگار

بیانیه آغاز فعالیتهای سراسری رزم ماندگار ما بر آنیم که در پشتیبانی و هموندی با جنبش کارگری، جنبش دادخواهی و دیگر جنبش های اجتماعی در ایران، بار دیگر پس از یک وقفه چند ماهه بعد از بزرگداشت پنجاهمین سالگرد حماسه سیاهکل فعالیت های اجتماعی و سیاسی خود را بر مبنای …

%d Bloggern gefällt das: