3به نام ژن، ژیان، ئازادی اطلاعیه شماره

اطلاعیه

به یاد همه به خاک افتادگان ۴۴ سال مقاومت در برابر جمهوری اسلامی
جمعه 29 سپتامبر تا یکشنبه اول اکتبر 2023 برلین

چهار ماه از قیام ژینا می‌گذرد. مقاومت مردمانِ جان به لب رسیده از ستم، شکوه مند است. زندان، شکنجه، اعدام و تهدید خانواده‌ها، هیچ یک نتوانسته شعله‌های خشم را مهار کند. هر روز خانواده دادخواهان پر‌جمعیت‌تر می‌شود، داغدارانی که ماتم نمی‌گیرند و غم خود را به خشم و اراده‌ای برای برافکندن بنیان نظام مستقر و در راه استقرار یک ساختار برابر و آزاد بدل کرده‌اند.
قیام ژینا را باید سرآغازِ پایانِ حکومت سلطه و استبداد دانست.
با وجود ماشین سرکوبی که تنها در این قیام جان بیش از ۵۲۰ نفر، از جمله ۷۰ کودک (زیر ۱۸ سال) را گرفته، بیش از بیست هزار نفر را زندانی کرده، زندانیان را شکنجه و به اعدام محکوم می‌کند، شاهد تشکیل کمیته‌های شهری و محلات و تشکیل اعتصاب‌های کارگری در راه مبارزه تا سرنگونی جمهوری اسلامی هستیم.
همانان که به حق راویان و قاصدان ادامه‌ی مسیر رزم هستند نه افراد و گروه‌های کاسب کار در دالان‌های پارلمان‌های اروپایی و آمریکا و آنانی که حالا با‌ گذشت چهار ماه از قیام ژینا، نقاب از چهره برداشته‌اند ‌و تاب تحمل ژن، ژیان ئازادی را نداشتند و «مرد میهن آبادی» را همصدا با پاسداران حکومتی علم کردند… نه آنانی که از مصادره پیکر کشته شدگان و رنج تحمیل شده بر سرکوب شدگان در جغرافیای ایران به نام و نانی رسیدند و حالا در کنار «راست ترین» جریان‌های ضد زن، ضد جامعه LGBTQ، ضد مهاجران و در کنار مدافعان سر سخت سلطه دینی و سرمایه بر عموم مردم، خود را در جایگاه «رهبر انقلاب» نشانده‌اند و عموم «مردم» را به «وحدت» و «بیعت» دعوت می‌کنند.
راه دشواری در پیش است: نبرد در میان دو ارتجاع حاکم و منتظر در وضعیتی که ماشین سرکوب با خشونت بیشتر پیش می‌رود و خطر صدور حکم اعدام، دستکم ۱۰۹ بازداشت شده را تهدید می‌کند، شمار زیادی از فعالان دانشجویی، صنفی، کارگری، زنان، ملیتهای تحت ستم، وکلای مستقل شرافتمند، پزشکان و معلمان و نویسندگان و هنرمندان آزادی خواه وجامعه LGBTQ را بازداشت و زندانی کرده‌اند تا قیام را سرکوب کنند، در بیرون از مرزهای ایران هم جریان‌های مرتجع به مدد بازوهای رسانه‌ای خود در حال مصادره رزم ضد سلطه و برابری خواهانه مبارزان به نفع خود هستند تا شاید این بار پروژه ناتمامی که در همه این سالها پرورانده‌اند و به نتیجه نرسیده‌اند را به ثمر بنشانند.
در این وضعیت و در قیامی که با جرقه‌ی یک دادخواهی شعله گرفت، سخن گفتن از سرکوب و ابعاد آن، مقاومت در برابر سرکوب و ارتجاع، دادخواهی و تهدیدهای جنبش دادخواهی که از فردای کشتار زندانیان سیاسی در دهه ۶۰ آغاز شد و همچنان ادامه دارد یک ضرورت است.

ما در ۲۹ سپتامبر تا یکم اکتبر ۲۰۲۳ در برلین گردهم می‌آییم تا در باره قیام ژن، ژیان، ئازادی، ۴۴ سال تجربه دادخواهی در ایران و تجربه‌های مشابه در دیگر کشورها و مقاومت در برابر سرکوب سخن بگوییم.
امیدواریم تا با حضور و ایده‌های شما، در این راه قدمهای مستحکم‌تری برداریم
جزئیات بیشتر در باره ثبت نام و محورهای اصلی گردهمایی در اطلاعیه‌های بعدی اعلام خواهد شد.
با ما از طریق شبکه‌های اجتماعی در ارتباط باشید.

کمیته برگزاری نهمین گردهمائی سراسری درباره کشتار زندانیان سیاسی در ایران
19 ژانویه 2023

زن زندگی آزادی

سرنگون باد_جمهوری سرمایه داری_اسلامی

زندانی سیاسی آزاد باید گردد

زند بادسوسیالیسم

قیام علیه اعدام

نه به شکنجه

StopExecutionsInIran

جمهوری اسلامی اعدام وشکنجه

نه می‌بخشیم نه فراموش می‌کنیم

انقلاب ادامه دارد

نه به اعدام

صدای زندانیان باشیم

Telegram (https://t.me/schabname/9398)
Shabnameh شبنامه

Keine Kommentare

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.

Uncategorized
یاد یاران: دکتر پارسابناب،رفیق بابایانی ومحمد سلطانی (ایوب مدائن) گرامی باد

با کمال تاسف در گذشت دکتر یونس پارسا بناب را به اطلاعتان میرسانیمیونس پارسا بناب روز سه شنبه 19 دسامبر 2023 مطابق با 28 آذر 1402 در سن 86 سالگی در بیمارستان سیبلی واشنگتن چشم از جهان فرو بست.مراسم یادبودی به این مناسبت برگزار خواهد گردید که جزییات آن بعدا …

رادیو دادخواهی: پخش زنده
اطلاعیه
رادیو دادخواهی: پخش زنده – جمعه ۸ سپتامبر ۲۰۲۳

رادیو دادخواهی: پخش زنده جمعه ۸ سپتامبر ۲۰۲۳، ساعت ۲۱ و سی دقیقه به وقت ایران و یا ۲۰ به وقت اروپای مرکزی دومین پخش زنده رادیو دادخواهی، در روز جمعه ۸ سپتامبر ۲۰۲۳، ساعت ۲۱ و سی دقیقه به وقت ایران و یا ۲۰ به وقت اروپای مرکزی اجرا …

نهمین گردهمایی سراسری در باره کشتار زندانیان سیاسی در ایران
آلمان
خیزش انقلابی ژن، ژیان، ئازادی و دادخواهی رهایی بخش: نحوه ثبت نام و اسامی سخنگویان نهمین گردهمایی سراسری در باره کشتار زندانیان سیاسی در ایران ، ۲۹ سپتامبر تا ۱ اکتبر ۲۰۲۳ برلین- آلمان

نهمین گردهمایی سراسری در باره کشتار زندانیان سیاسی در ایران با موضوع اصلی „خیزش انقلابی ژن، ژیان، ئازادی و دادخواهی رهایی بخش“ از ۲۹ سپتامبر تا ۱ اکتبر در برلین برگزار خواهد شد.
کمیته برگزاری همچنین برای ارتباط بهتر با رسانه‌ها فهرست سخنگویان نهمین گردهمایی سراسری در باره کشتار زندانیان سیاسی در ایران را به شرح زیر اعلام می‌کند:ـ
آلمان
برلین: پژاره حیدری، سعید حبیبی، مژده ارسی، میلا مسافر، مهرنوش اشترانی
فرانکفورت: یسنا احمدی، محمود خلیلی
سوئد: سودابه اردوان، فرخ قهرمانی
انگلیس: شهاب شکوهی

اتریش: ماهی فرجاد

%d Bloggern gefällt das: