3به نام ژن، ژیان، ئازادی اطلاعیه شماره

اطلاعیه

به یاد همه به خاک افتادگان ۴۴ سال مقاومت در برابر جمهوری اسلامی
جمعه 29 سپتامبر تا یکشنبه اول اکتبر 2023 برلین

چهار ماه از قیام ژینا می‌گذرد. مقاومت مردمانِ جان به لب رسیده از ستم، شکوه مند است. زندان، شکنجه، اعدام و تهدید خانواده‌ها، هیچ یک نتوانسته شعله‌های خشم را مهار کند. هر روز خانواده دادخواهان پر‌جمعیت‌تر می‌شود، داغدارانی که ماتم نمی‌گیرند و غم خود را به خشم و اراده‌ای برای برافکندن بنیان نظام مستقر و در راه استقرار یک ساختار برابر و آزاد بدل کرده‌اند.
قیام ژینا را باید سرآغازِ پایانِ حکومت سلطه و استبداد دانست.
با وجود ماشین سرکوبی که تنها در این قیام جان بیش از ۵۲۰ نفر، از جمله ۷۰ کودک (زیر ۱۸ سال) را گرفته، بیش از بیست هزار نفر را زندانی کرده، زندانیان را شکنجه و به اعدام محکوم می‌کند، شاهد تشکیل کمیته‌های شهری و محلات و تشکیل اعتصاب‌های کارگری در راه مبارزه تا سرنگونی جمهوری اسلامی هستیم.
همانان که به حق راویان و قاصدان ادامه‌ی مسیر رزم هستند نه افراد و گروه‌های کاسب کار در دالان‌های پارلمان‌های اروپایی و آمریکا و آنانی که حالا با‌ گذشت چهار ماه از قیام ژینا، نقاب از چهره برداشته‌اند ‌و تاب تحمل ژن، ژیان ئازادی را نداشتند و «مرد میهن آبادی» را همصدا با پاسداران حکومتی علم کردند… نه آنانی که از مصادره پیکر کشته شدگان و رنج تحمیل شده بر سرکوب شدگان در جغرافیای ایران به نام و نانی رسیدند و حالا در کنار «راست ترین» جریان‌های ضد زن، ضد جامعه LGBTQ، ضد مهاجران و در کنار مدافعان سر سخت سلطه دینی و سرمایه بر عموم مردم، خود را در جایگاه «رهبر انقلاب» نشانده‌اند و عموم «مردم» را به «وحدت» و «بیعت» دعوت می‌کنند.
راه دشواری در پیش است: نبرد در میان دو ارتجاع حاکم و منتظر در وضعیتی که ماشین سرکوب با خشونت بیشتر پیش می‌رود و خطر صدور حکم اعدام، دستکم ۱۰۹ بازداشت شده را تهدید می‌کند، شمار زیادی از فعالان دانشجویی، صنفی، کارگری، زنان، ملیتهای تحت ستم، وکلای مستقل شرافتمند، پزشکان و معلمان و نویسندگان و هنرمندان آزادی خواه وجامعه LGBTQ را بازداشت و زندانی کرده‌اند تا قیام را سرکوب کنند، در بیرون از مرزهای ایران هم جریان‌های مرتجع به مدد بازوهای رسانه‌ای خود در حال مصادره رزم ضد سلطه و برابری خواهانه مبارزان به نفع خود هستند تا شاید این بار پروژه ناتمامی که در همه این سالها پرورانده‌اند و به نتیجه نرسیده‌اند را به ثمر بنشانند.
در این وضعیت و در قیامی که با جرقه‌ی یک دادخواهی شعله گرفت، سخن گفتن از سرکوب و ابعاد آن، مقاومت در برابر سرکوب و ارتجاع، دادخواهی و تهدیدهای جنبش دادخواهی که از فردای کشتار زندانیان سیاسی در دهه ۶۰ آغاز شد و همچنان ادامه دارد یک ضرورت است.

ما در ۲۹ سپتامبر تا یکم اکتبر ۲۰۲۳ در برلین گردهم می‌آییم تا در باره قیام ژن، ژیان، ئازادی، ۴۴ سال تجربه دادخواهی در ایران و تجربه‌های مشابه در دیگر کشورها و مقاومت در برابر سرکوب سخن بگوییم.
امیدواریم تا با حضور و ایده‌های شما، در این راه قدمهای مستحکم‌تری برداریم
جزئیات بیشتر در باره ثبت نام و محورهای اصلی گردهمایی در اطلاعیه‌های بعدی اعلام خواهد شد.
با ما از طریق شبکه‌های اجتماعی در ارتباط باشید.

کمیته برگزاری نهمین گردهمائی سراسری درباره کشتار زندانیان سیاسی در ایران
19 ژانویه 2023

زن زندگی آزادی

سرنگون باد_جمهوری سرمایه داری_اسلامی

زندانی سیاسی آزاد باید گردد

زند بادسوسیالیسم

قیام علیه اعدام

نه به شکنجه

StopExecutionsInIran

جمهوری اسلامی اعدام وشکنجه

نه می‌بخشیم نه فراموش می‌کنیم

انقلاب ادامه دارد

نه به اعدام

صدای زندانیان باشیم

Telegram (https://t.me/schabname/9398)
Shabnameh شبنامه

Keine Kommentare

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.

زن، زندگی، آزادی
اطلاعیه
دومین موج اعتراضات خیابانی انقلاب آغاز شده؟

اطلاعیه | ۲۷ بهمناطلاعیه اول اعتراضات امشب در اکثر شهرهای کشور از جمله تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، اهواز، کرج، گرگان، سنندج، قروه، بروجرد، رشت، مهاباد، ملایر، هرمزگان، قزوین، ایذه، جوانرود و تبریز تا این لحظه گزارش شده است.علی رغم قطعی و کندی شدید اینترنت اما حکومت غافلگیر شده و بخش …

علیه کنفرانس امنیتی در مونیخ: مقاومت دسته جمعی علیه جنگ، ناسیونالیسم، استبداد و امپریالیست‌ها
آلمان
علیه کنفرانس امنیتی در مونیخ: مقاومت دسته جمعی علیه جنگ، ناسیونالیسم، استبداد و امپریالیست‌ها

ما چپ‌گرایان، با چشم‌انداز و پیوندهای بین‌المللی، هرگز نباید صحنه را به سادگی به نمایندگان کنفرانس امنیتی مونیخ بسپاریم تا بوسیله‌ی راستگرایان و سلطنت طلبان این جنبش برخاسته از اعماق مبارزاتِ مردمی را به بیراهه بکشانند۰ اکنون حملات امپریالیست‌ها و اپوزیسیون‌های راست به جمهوری اسلامی، این فرصت را برای این رژیم ارتجاعی فراهم آورده که جنبش مردمی و مستقل را ساخته‌ی امپریالیستهای غرب و مرفهان خارج‌نشین جلوه دهد و این را توجیهی برای تداوم جنایت و سرکوب‌های خود قرار دهد و حتی سرکوبگری و خودکامگی خود را در جهتِ استقلال و دفاع از نظام در قبال قدرت‌ها توجیه کند و در افکار جهان تظاهر به ضد امپریالیست بودن کند۰. متاسفانه جریانات شب چپی در جهان وجود دارد که بیشرمانه جهان را تقلیل به تحلیلی می‌دهند که در آن دو قطب غرب سرمایه داری و شرق «سوسیالیسم» مقابل هم قرار دارند۰ این جریانات شبه‌چپ‌به اصطلاح مبارزاتی «ضد امپریالیسم» دولت جمهوری اسلامی اشاره میکنند و فاقد هرگونه نقادی واقعی از خودکامگی و خشونت رژیم‌های استبداد شرقی اند و با اتکا به تحلیل غیرمردمی خود، حمایت از بلوک استبداد و استعمار شرقی را به صورت حمایتی مرحله‌ای علیه دولت غرب سواستفاده می‌کنند. یعنی درگیری‌های بین رژیم‌های سرمایه‌داری کوچک و شبه‌مافیایی (مانند رژیم ایران یا رژیم اسد) علیه قدرت‌های امپریالیستی غربی مانند آمریکا را همچون مبارزه‌ای بر ضد سرمایه‌داری قلمداد می‌کنند.

اخبار زندان
همراه با انقلاب! علیه ستم و ارتجاع، برای رهایی

چهل و چهار سال پیش، در چنین روزهایی، مبارزات توده‌های مردم، شوراهای کارگران، کمیته‌های مقاومت محلی و احزاب مخالفِ استبداد داخلی و استعمار خارجی، با اتکا به قدرتِ اعتصاب‌ها و اعتراض‌های سراسری و قیام مسلحانه‌ی نهایی، نظامِ سلطه‌ی شاهی را به زیر کشیدند. در مقابل، جریان‌های ارتجاعیِ اسلام سیاسی که …

%d Bloggern gefällt das: