رهایی زنان رهایی_جامعه

Uncategorized

مقاومت زنان ادامه_دارد

پوشش اجباری میکشد

تروربیولوژیکی فعالین همواره به عنوان سلاحی برای سرکوب، از سوی جمهوری اسلامی بکار گرفته شده و موارد زیادی از این دست طی قیام #ژنژیان_ئازادی منتشر شده که نشان می‌دهد تا چه حد این رژیم به روش‌های فاشیستی برای سرکوب مخالفان و معترضان متوسل شده است

https://t.me/schabname/11322 برای خواندن مقاله به تلگرام مراجعه کنید

آزاده_چاوشیان، فعال حقوق زنان ساکن رشت، به اتهام «اجتماع و تبانی» به سه سال و شش ماه و ۱ روز حبس و همچنین به اتهام «عضویت در گروه» به دو سال و هفت ماه و ۱۶ روز حبس محکوم شد.

آزاده چاوشیان، فعالیت زنان را در حوزه‌ی محلی را دنبال می‌کند. او دانش‌آموخته‌ی مهندسی کامپیوتر نرم افزار و دارای مدرک کارشناسی ارشد IT است. وی همچنین مدرس موسیقی کودکان است، عمده‌ی تمرکز او بر آموزش برای کودکان دارای سندروم‌داون، اوتیستیک و نابینا بوده است.

چاوشیان در تاریخ ۲۵ مردادماه ۱۴۰۲ به همراه ۱۱ نفر از فعالین زنان رشت با یورش ماموران امنیتی در منزلش بازداشت و پس گذراندن بازجویی در انفرادی در تاریخ ۲۶ شهریورماه از زندان لاکان رشت به قید وثیقه آزاد شد.

جان نجات انورحمیدی، معلم بازنشسته ۶۸ ساله محبوس در زندان سپیداراهواز، در خطر است

بنا به گزارش شورای صنفی فرهنگیان ایران،
نجات انورحمیدی‌، در زندان سپیدار اهواز، از ناراحتی شدید قلبی رنج می‌برد و به تشخیص پزشکان متخصص، باید مورد عمل جراحی قرار گیرد، اما به‌رغم درخواست‌های مکرر خانواده‌اش، از انتقال او به بیمارستان خودداری می‌کنند.

نجات انورحمیدی معلم ۶۸ ساله اهل آبادان که از سال ۱۳۹۷ در زندان به سر می‌برد، در شعبه چهار بی‌دادگاه اهواز به ۱۵ سال زندان محکوم شده است.

انور حمیدی از اختلال در عملکرد تیروئید، فشار خون، چربی خون و سردرد مزمن رنج می برد. او همچنین از ناحیه هر دو چشم دچار آب مروارید می باشد و به دلیل عدم رسیدگی دچار خونریزی هم شده است.
مسئولان زندان سپیدار او را از دریافت داروهایش محروم کردند. در روز ۲۵ دی ۱۴۰۰، دکتر زندان به خانم انور حمیدی گفته است: „تا نابینا نشوی عمل نیاز نیست! „

سوما_پورمحمدی مدرس زبان کوردی و از اعضای هیئت مدیره سازمان فرهنگی ـ اجتماعی نوژین در شهر سنندج (سنه) در دو پرونده جداگانه جمعاً به ۱۱ سال حبس و تبعید به کرمانشاه (کرماشان) محکوم گردید.

پیشتر نیز سیوان ابراهیمی، آموزگار زبان کُردی، عضو هیئت مدیره انجمن فرهنگی اجتماعی «نوژین» به اتهام «اخلال در نظم عمومی» به یک سال حبس و ۴۰ ضربه شلاق محکوم شده و دوران حبس خود را در زندان میگذراند.. آقای ابراهیمی، دلایل صدور این احکام را «مسئولیت در انجمن نوژین و فعالیت‌های این انجمن»، «حمایت از مقاومت همسرش، زارا محمدی» فعال حوزه زبان مادری عنوان کرده بود.

آیدا، خواهر نیکا شاکرمی از روز گذشته توسط پلیس امنیت اخلاقی در بازداشت است

نسرین شاکرمی، مادر نیکا شاکرمی از نخستین جان‌ باختگان قیام ژینا گفت که ماموران گشت ارشاد، آیدا، دیگر دختر او را بازداشت کرده‌اند.
او در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت: «روز گذشته دخترم آیدا شاکرمی توسط پلیس امنیت تهران به دلیل عدم رعایت حجاب اجباری بازداشت شد. وی کماکان در بازداشت بسر می‌برد». از وضعیت پرونده و محل نگهداری او، اطلاعی در دست نیست.

جنگ علیه زنان

ژن ژیان ئازادی

اعتراضات_سراسری

@bidarzani

Keine Kommentare

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.

سیاتل- واشنگتن (دانشگاه واشنگتن آمریکا)نگتن
Uncategorized
دانشجویان در ایالات متحده، همدستی دانشگاه ها با اسرائیل را برهم می زنند

دانشجویان در ایالات متحده، همدستی دانشگاه ها با اسرائیل را برهم می زنند – سیلون سیپل (orientxxi.info) https://orientxxi.info/magazine/article7330 وقتی که سخنگوی دولت دست راستی اسرائیل جوابی ندارد بده.درخلاف مجری های نئوفاشیست و سوپر راست ایرانی تلوزیون های ( ایران اینترنشنال، صدای امریکا و بی بی سی و…)که در چنین گفتگوهایی …

Uncategorized
گزارش مبارزه برای آزادی ـ ۷۲‏‏۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ – ۲۴ آوریل ‌۲۰۲۴‏در ا

گزارش مبارزه برای آزادی ـ ۷۲‏ ‏۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ – ۲۴ آوریل ‌۲۰۲۴‏ در این شماره:‏ برخی از جنایت‌های اخیر آمار حداقلی جنایت‌های رژیم از شهریور ۱۴۰۱ تاکنون کشته‌های راه آزادی ‏ زندانیان سیاسی و معترضان در خطر محکومیت به اعدام اعدام‌ها: نقض حق زندگی دستگیری‌ها ‏ زندانیان سیاسی: ناپدیدشده‌گان …

%d Bloggern gefällt das: