توماج صالحی دو هفته پس از آزادی، باردیگر با ضرب و شتم بازداشت شد

توماج صالحی دو هفته پس از آزادی، باردیگر با ضرب و شت
اخبار زندان

توسط: ناصر اعتمادی

برخی حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی با تأئید این خبر افزودند که توماج صالحی، رپر و هنرمند جوان ایرانی، امروز پنجشنبه نهم آذر ماه توسط مأموران لباس شخصی مسلح با خشونت دستگیر و به محلی نامعلوم منتقل شد.

توماج صالحی به دلیل ترانه‌های اعتراضی و پرطرفدارش در بحبوحۀ جنبش „مهسا“ در ایران دستگیر شد. همان موقع عاملان نخستین دستگیری توماج صالحی با پخش تصاویر شکنجه شدۀ او کوشیدند از محبوبیت این خواننده جوان بکاهند و جوانان معترض را مرعوب کرده و از خیابان‌ها به خانه‌ها بازگردانند. در پی اولین بازداشت توماج صالحی بیش از یک سال زندانی شد و در این مدت ٢۵٢ روز را در سلول انفرادی گذراند.

این هنرمند جوان کمتر از دو هفته پیش به قید وثیقه از زندان آزاد شد. پس از آزادی از زندان، توماج صالحی از شکنجه‌هایش حین دستگیری و بازداشت خبر داد و گفت : شکنجه‌گران آمپول „آدرنالین“ به او تزریق کردند تا زیر ضربات شکنجه از هوش نرود و درد شکنجه را بیشتر حس کند. توماج صالحی همچنین گفته بود که در اثر همین شکنجه‌ها دست و پا و انگشتان وی شکستند و ضربات سنگینی به سر او وارد آمدند.

توماج صالحی پس از آزادی همچنین گفته بود که معاون دادستان با ترس و لرز از او پرسیده بود که آیا مأموران اطلاعات همچنان او را شکنجه می‌کنند.        
Keine Kommentare

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.

اخبار زندان
گزارش مبارزه برای آزادی ـ ۷۱‏‏۲۲ فرورین ۱۴۰۳ – ۱۰ آوریل ‌۲۰۲۴‏

گزارش مبارزه برای آزادی ـ ۷۱‏ ‏۲۲ فرورین ۱۴۰۳ – ۱۰ آوریل ‌۲۰۲۴‏ در این شماره:‏ برخی از جنایت‌های اخیر آمار حداقلی جنایت‌های رژیم از شهریور ۱۴۰۱ تاکنون کشته‌های راه آزادی ‏ زندانیان سیاسی و معترضان در خطر محکومیت به اعدام عدام‌ها: نقض حق زندگی دستگیری‌ها ‏ زندانیان سیاسی: ناپدیدشده‌گان …

Uncategorized
جمهوری_اعدام در سال گذشته با بیشترین اعدام، رکورد ۸ سال اخیر را رقم زد و شورای حقوق بشر رژیم را برای هفتادمین بار محکوم کرد.

بابک علی پور، متهم سیاسی، علیرغم گذشت ۱۰۹ روز از زمان بازداشت، هنوز در بند ۲۰۹ زندان اوین و در وضعیت بلاتکلیف به سر می‌برد: به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، آقای علی پور درتاریخ یکم دی م ۱۴۰۲ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد. تاکنون …

خاطرات زندان
یاد یاران یاد باد: بزرگداشت رفیق علی باش

در ساحل قلب ها ؛ فقط رد پای خوبان می ماند …وگرنه موج روزگار هر ردی را گم می کند..یادش هماره گرامی و ماندگار🌷 یاد یاران: بزرگداشت رفیق علی باش؛ بزرگداشت مقاومت و ایستادگی روی بهار می گردمبا دامنی از عشق و فریادآ… هچگونه جمع کنم این لاله ی پرپر …

%d Bloggern gefällt das: