ستار_بهشتی زیر شکنجه‌های وحشیانه‌ی پلیس به قتل رسید

Uncategorized

۱ سال پیش در چنین روزی #ستار_بهشتی زیر شکنجه‌های وحشیانه‌ی پلیس به قتل رسید.

ستار، کارگر و وبلاگ‌نویس و ساکن محله‌ی تهیدست‌نشین #رباط_کریم بود که در تاریخ ۹ آبان ۱۳۹۱ توسط پلیس با اتهاما «اقدام علیه امنیت ملی از طریق فعالیت در شبکهٔ اجتماعی و فیس‌بوک» بازداشت و به مکانی نامشخص منتقل شده بود. در مدت بازجویی شکنجه شد و به دلیل خون‌ریزی ریه، کبد، کلیه و مخچه، جان باخت.
جنایت‌کاران ستار را از سقف آویزان کرده، دست‌هایش را به صورت قپانی بسته و با لگد به سر و گردنش ضربه زده بودند.

دو متن از ستار در وبلاگ شخصی‌اش به‌جا مانده است که  در آن‌ها به‌روشنی دشمنی خود با استبداد شاه و شیخ را صورت‌بندی کرده است. از جمله در متنی به تاریخ یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۱ نوشته بود:
“ اپوزیسیون ایران دیگر نباید روی رضا پهلوی حساب کند، بهتر است بجای از دست دادن فرصت، گزینه جمهوری‌خواهی و دموکراسی هر چه زودتر جایگزین همه گزینه‌ها گردد، تنها راه کوتاه و مستقیم بر پایی یک دموکراسی، مانند کشورهای پیشرفته جهان جمهوری می‌باشد، همان روش حکومتی که رضاخان میر پنج، شاه بعدی و پدر بزرگ رضا پهلوی، در آغاز کودتای سوم اسفند خواستار آن بود و در اندیشه می پروراند، تا جاییکه تمبرهای جمهوری ایران نیز به چاپ رسیده بود.“

او به #گوهر_عشقی، مادرش گفته بود:

„طول زندگی خیلی مهم نیست و باید هر انسانی عمری مفید داشته باشد. او می‌گفت که چرا برخی این‌قدر دارند که نمی‌دانند چگونه خرج کنند و برخی باید این‌قدر سخت زندگی کنند“.

علیه فراموشی #دادخواهی #نه میبخشیم نه فراموش_میکنیم

@Blackfishvoice1

تلویزیون جنبش انقلابی:

https://youtube.com/@JE-TV?si=baBtmjizLHVzEY3F

Keine Kommentare

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.

Uncategorized
جمهوری_اعدام در سال گذشته با بیشترین اعدام، رکورد ۸ سال اخیر را رقم زد و شورای حقوق بشر رژیم را برای هفتادمین بار محکوم کرد.

بابک علی پور، متهم سیاسی، علیرغم گذشت ۱۰۹ روز از زمان بازداشت، هنوز در بند ۲۰۹ زندان اوین و در وضعیت بلاتکلیف به سر می‌برد: به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، آقای علی پور درتاریخ یکم دی م ۱۴۰۲ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد. تاکنون …

Uncategorized
حاکمانی که از اتاق‌های امنِ خود برای جهان عربده‌کشی می‌کنند از آزاد بودن انسان‌هایی که از وابستگی‌های مالی و باندی مبرا بوده و صدای ستم‌ دیدگان این کشور هستند، می‌هراسند.

حاکمانی که از اتاق‌های امنِ خود برای جهان عربده‌کشی می‌کنند از آزاد بودن انسان‌هایی که از وابستگی‌های مالی و باندی مبرا بوده و صدای ستم‌ دیدگان این کشور هستند، می‌هراسند. یکی از آن‌ها جعفر_ابراهیمی بازرس شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران است که با وجود پایان دوران حبس، از آزادی …

Uncategorized
یاد یاران: دکتر پارسابناب،رفیق بابایانی ومحمد سلطانی (ایوب مدائن) گرامی باد

با کمال تاسف در گذشت دکتر یونس پارسا بناب را به اطلاعتان میرسانیمیونس پارسا بناب روز سه شنبه 19 دسامبر 2023 مطابق با 28 آذر 1402 در سن 86 سالگی در بیمارستان سیبلی واشنگتن چشم از جهان فرو بست.مراسم یادبودی به این مناسبت برگزار خواهد گردید که جزییات آن بعدا …

%d Bloggern gefällt das: