زندانیان سیاسی در ایران

علیه سرکوب و برای مقاومت
اخبار زندان
وخامت سلامت عاطفه رنگریز در پی اعزام مجدد به اداره اطلاعات سمنان

عاطفه_رنگریز، فعال حقوق زنان محبوس در زندان شاهرود، طی هفته جاری مجددا به اداره اطلاعات سمنانْ منتقل و‌ پس از گذران مراحل بازجویی، به بند عمومی زندان سمنان بازگردانده شد.

⚪️ طی این مدت، در پی فشارهای ناشی از بازجویی، وی در سه نوبت دچار عارض قلبی شد اما از اعزام به بیمارستان او جلوگیری به‌عمل آمده است. این عارضه تنها با حضور یک پزشک در اداره اطلاعات سمنان، مورد پیگیری قرار گرفته است.

در تاریخ سوم مهرماه، علی‌رغم ابلاغ قرار وثیقه‌ی یک میلیاردی و تودیع آن توسط خانواده، با آزادی عاطفه رنگریز مخالفت شد. بنا به صحبت‌های بازپرس حاضر در دادسرای عمومی و انقلاب شاهرود: «اداره اطلاعات نیازمند بازجویی‌های بیشتر است و آزادی به قید وثیقه میسر نیست».

بیش از یک ماه از بازداشت این فعال حقوق زنان می‌گذرد و کماکان از وضعیت آزادی او

اطلاعی در دست نیست

به گزارش خبرگزاری هرانا: «رضوانه احمدخان بیگی از زندانیان سیاسی سابق، ۲۶ روز است که به صورت بلاتکلیف در زندان قرچک ورامین بسر میبرد. وی بیش از یک هفته است که در اعتراض به بلاتکلیفی پرونده و سلب امکان ملاقات با خانواده خود، دست به اعتصاب غذا زده است.»

ستاره طعامی، شهروند بهائی ساکن شیراز علیرغم گذشت ۱۸ روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد. یک منبع مطلع نزدیک به خانواده ستاره طعامی به هرانا گفت: “ستاره از زمان بازداشت تاکنون تنها یکبار تماس تلفنی با خانواده خود داشته است. بی اطلاعی از سرنوشت این شهروند بهائی، به افرایش نگرانی های خانواده وی انجامیده است.”

طی دو ماه گذشته، شهروندان بهایی بسیاری در شهرهای تهران، شیراز و کرج با یورش ماموران امنیتی به منازل خود بازداشت شدند

آخرین وضعیت پرونده عاطفه رنگریز در گفت و گوی شبکه شرق با مادر این فعال حقوق زنان

با وجود سه بار تعیین وثیقه، با آزادی عاطفه موافقت نمی‌شود/ آزادی عاطفه رنگریز در انتظار نظر
نهایی دستگاه امنیتی

متن خبر: «عاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان ۱۹ شهریور ماه بازداشت شد اما با گذشت بیش از یک ماه از بازداشت او و در حالیکه تا کنون سه بار به خانواده او وعده داده شده که تامین وثیقه این فعال حقوق زنان آزاد می‌شود، او هنوز در بازداشت موقت است.

به گزارش شبکه شرق، قربانیان، مادر عاطفه رنگریز در توضیح آنچه در این ۳۴ روز بازداشت او اتفاق افتاده، به «شبکه شرق» گفت: «عاطفه برای ویزیت دکتر به خانه خواهرم در دامغان رفته بود که یکشنبه نوزدهم شهریور ماه همان جا بازداشت و به اداره اطلاعات سمنان منتقل شد. 5-6 روز بعد و با پایان بازجویی‌هایش با زندان شاهرود منتقل شد.» 
به گفته مادر عاطفه رنگریز : «به ما گفته بودند که عاطفه قرار است چهارم مهرماه با تودیع وثیقه 500 میلیون تومانی آزاد شود. من سند خانه را بردم اما قاضی گفت که باید وثیقه یک میلیارد تومانی برای او بگذارید. ما هم پذیرفتیم و بعد که برای انجام کارهای کارشناسی ملک برای تودیع وثیقه یک میلیاردی مراجعه کردیم، گفتند که وثیقه‌اش را قبول نمی‌کنیم چرا که باید دوباره بازجویی شود».

او به شبکه شرق توضیح داد: «یکشنبه هفته قبل دوباره عاطفه را به سمنان بردند و سه‌شنبه باز به زندان شاهرود برگرداندند. قرار بر این بود که دیروز با همان وثیقه یک میلیارد تومانی آزاد شود که این اتفاق نیفتاد.» مادر عاطفه رنگریز با تاکید بر اینکه «دادستان هم برای آزادی عاطفه با وثیقه یک میلیارد تومانی مخالفتی ندارد» گفت: «اما دیروز که ما برای انجام کارهای نهایی وثیقه و آزادی عاطفه مراجعه کردیم، بازپرس گفت که نتیجه بازجویی دو روزه‌ای که هفته گذشته از عاطفه انجام شده هنوز به ما ابلاغ نشده است و باید تا چهارشنبه که جواب آن می‌آید، صبر کنیم و بعد ببینیم که چه باید کرد.»

ژن ژیان ئازادی

اعتراضات_سراسری

@bidarzani

Keine Kommentare

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.

اخبار زندان
گزارش مبارزه برای آزادی ـ ۷۱‏‏۲۲ فرورین ۱۴۰۳ – ۱۰ آوریل ‌۲۰۲۴‏

گزارش مبارزه برای آزادی ـ ۷۱‏ ‏۲۲ فرورین ۱۴۰۳ – ۱۰ آوریل ‌۲۰۲۴‏ در این شماره:‏ برخی از جنایت‌های اخیر آمار حداقلی جنایت‌های رژیم از شهریور ۱۴۰۱ تاکنون کشته‌های راه آزادی ‏ زندانیان سیاسی و معترضان در خطر محکومیت به اعدام عدام‌ها: نقض حق زندگی دستگیری‌ها ‏ زندانیان سیاسی: ناپدیدشده‌گان …

Uncategorized
جمهوری_اعدام در سال گذشته با بیشترین اعدام، رکورد ۸ سال اخیر را رقم زد و شورای حقوق بشر رژیم را برای هفتادمین بار محکوم کرد.

بابک علی پور، متهم سیاسی، علیرغم گذشت ۱۰۹ روز از زمان بازداشت، هنوز در بند ۲۰۹ زندان اوین و در وضعیت بلاتکلیف به سر می‌برد: به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، آقای علی پور درتاریخ یکم دی م ۱۴۰۲ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد. تاکنون …

اخبار زندان
زندانی سیاسی آزاد باید گردد

با گذشت ۴۵ سال از استقرار نظام اسلامی در ایران، زن‌ستیزانِ حاکم کماکان و به زبونانه‌ترین وجهی در صددِ سرکوبِ زنان و ایده‌ی برابری هستند. در تازه‌ترین این اقداماتِ امنیتی-قضایی، صبح روز هشتم فروردین ۱۴۰۳، بیش از ۶۰ سال حبس برای فعالان حقوق زنان و فعالان سیاسی در گیلان صادر …

%d Bloggern gefällt das: