اخبار زندان و روز جهانی کارگر

اخبار زندان
1

 

 

خانواده رامین حسین پناهی ، فعال سیاسی ۲۲ ساله کرد خبر از انتقال رامین حسین پناهی در رور ۱۱ اردیبهشت به قرنطینه زندان سنندج داده اند و گفته اند که رامین را قرار است روزپنجشنبه ۱۳ اردیبهشت اعدام کنند. در یک بیانیه فوری فیلیپ لوتر، مدیر تحقیقات سازمان عفو بین الملل شمال آفریقا و خاورمیانه از مقامات ایران خواست که „… مجموعه نقض حقوق بشر را بیش از این سنگین نکنند و از ارتکاب تخلفی که غیر قابل جبران خواهد بود دست بکشند“.

نشتمان حسین پناهی، خواهرزاده ۲۵ ساله رامین که خود نیز چندی پیش دستگیر شده بود پس از شنیدن خبر اجرای حکم اعدام رامین در روز اول ماه مه در سنندج به زندگی خود پایان داد

.

خانواده رامین حسین پناهی همچنین از مردم خواسته اند که تا با تجمع در مقابل زندان سنندج جلوی اعدام رامین را بگیرند.

بر اساس آخرین خبر رامین حسین پناهی را به بند عمومی برگرداندند.

# رامین _ حسین پناهی

# نیشتمان _ حسین پناهی

روز جهانی کارگر در سقز

لباس شخصی ها به تجمع مستقل کارگران ساختمانی در روز جهانی کارگر در شهر سقز میدان چمی ولی خان حمله کردند و با بهم زدن این تجمع به ضرب و شتم تظاهرات کنندگان پرداخته و چند تن از تظاهرکنندگان از جمله عثمان اسماعیلی را دستگیر کردند. عثمان اسماعیلی به تازگی در تاریخ ۲۷ فروردین امسال پس از پایان دوران محکومیتش از زندان آزاد شده بود. در این حمله محمود صالحی نیز از ناحیه دست مجروح شده ماموران لباس شخصی چند دستگاه گوشی موبایل تجمع کنندگان را ضبط کردند..

بازداشت دو فعال کارگری در شهر سنندج در روز جهانی کارگر ۱۳٩۷

دیروز ساعت ۲ بعد از ظهر نیروهای لباس شخصی وزارت اطلاعات با دو ماشین سواری زانتیا و سمند شخصی در خیابان نزدیک محل سکونت فعال کارگری یدالله صمدی، دبیر سندیکای کارگزان خباز سنندج به کمین نشسته و با مراجعه خواهر محصل او از مدرسه به منزل و باز شدن در خانه وارد منزل شده و خانه را تفتیش نموده و یدالله صمدی را بدون هیچ گونه توضیحی دستگیر و به نقطه نامعلومی انتقال دادند و تا کنون نیز از محل بازداشت او اطلاعی در دست نیست.

همزمان با دستگیری یدالله صمدی ، امیر شهابی، رئیس سندیکای خبازان نیز در خیابان تویط نیروهای لباس شخصی دستگیر و به نقطه نامعلومی انتقال داده شد.

تجمع و دستگیری در تهران

به دنبال فراخوان تشکل های مستقل کارگری برای برگزاری روز جهانی کارگر هزاران نفر از کارگران ، بازنشستگان، معلمین و دانشجویان در این روز در مقابل مجلس شورای اسلامی گرد آمدند . آنان با دست داشتن بنرها و پلاکاردهایی پیرامون روز جهانی کارگر و مطالبات کارگران و معلمان بازنشسته و شاغل، به طور مرتب تا پایان مراسم شعارهایی از قبیل “نان مسکن آزادی، حق مسلم ماست”، “حقوق‌های نجومی، فلاکت عمومی”، “کارگر معلم دانشجو اتحاد اتحاد”، “معیشت منزلت حق مسلم ماست“،”، “کارگر زندانی آزاد باید گردد”، “معلم زندانی آزاد باید “زندانی سیاسی آزاد باید گردد”، “اعتراض، تشکل، اعتصاب حق مسلم ماست”، “خط فقر ۵ میلیون حقوق ما یه میلیون”، “ تا حق خود نگیریم از پای ننشینیم” و … سر می‌دادند.

در ادامه این تجمع که تحت کنترل شدید نیروهای انتظامی و امنیتی ادامه پیدا کرد حوالی ساعت ۱۱ و به دنبال قرائت قطعنامه گروه اتحاد بازنشستگان و کمیته برگزاری مراسم اول ماه مه (متشکل از سندیکای نقاشان استان البرز، کانون مدافعان حقوق کارگر، انجمن صنفی کارگران برق و فلز کرمانشاه، اتحادیه آزاد کارگران ایران و کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای کارگری ایران) مامورین انتظامی و امنیتی با یورش به تجمع کنندگان و پاره کردن پلاکاردها و بنرها آنان را به نقطه‌ای در جلوی مجلس راندند و با ایجاد دیواری از فنس در دور تا دور تجمع کنندگان، اقدام به بازداشت تعدادی از آنان کردند

لازم بیادآوری است که امسال دولت به تشکل های زرد کارگری خودی نیز اجازه برگزاری اول ماه مه را نداده بود.

در این روز فعالین کارگری موفق به نصب همچنین بنری با شعار نان ، کار، آزادی به مناسبت بر روی پل گیشا شدند.

اسامی تعدادی از دستگیر شدگان این تجمع عباتند از:

حسین آذرگشسب، محسن ثقفی، پیمان احمدی، مصطفی آقائی، بابک …..، افشین حیرتیان ، تهمینه خسروی. در ضمن عالیه اقدام دوست از معلمان بازنشسته نیز دستگیر شده است.

آخرین خبر از دستگیرشدگان روز جهانی کارگر در تهران ۱۲ اردیبهشت!

امروز صیح ، تهمینه خسروی و عالیه اقدام دوست از محل دادسرای مستقر در زندان اوین آزاد شدند و برای آزادی دستگیرشدگان مرد ، تحویل فیش حقوقی در جریان است. بر اساس آخرین خبرها اغلب دستگیر شدگان روز جهانی کارگر در تهران بعد از ظهر 4 شنبه آزاد شدند.

Ein Kommentar

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.

رادیو دادخواهی
اخبار زندان
آغاز به کارِ „رادیو دادخواهی“ ـ

در روز هجدهم مارس (28 اسفند) سالگرد کمون پاریس (1871) و نیز روز جهانی زندانیان سیاسی „رادیو دادخواهی“ آغاز به کار کرد. این رادیو با سخنان سعید سلطانپور، در ده شب شعر کانون نویسندگان ایران؛ شب‌های شعر گوته، پاییز ۱۳۵۶ آغاز می‌شود، سخنانی که پیوند مسئله دادخواهی و مبارزه برای آزادی را در گذشته شاهنشاهی و دوره کنونی جمهوری اسلامی در ذهن شنوندگان تداعی می کند. این رادیو تا برگزاری نهمین گردهمایی سراسری در باره کشتار زندانیان سیاسی که ۲۹ سپتامبر تا یک اکتبر در برلین برگزار خواهد شد، برنامه‌های ویژه ای در زمینه مقاومت، دادخواهی از چشم انداز رهایی بخش و مسئله حافظه تاریخی و فرهنگی و جدال با فراموشی برای پخش ارائه خواهد داد . شما را به شنیدن نخستین برنامه رادیو دادخواهی دعوت می کنیم:ـ

ایران
نوشته منتشر نشده‌ای از علی اشرف دروریشیان: فرهنگ عامیانه در رابطه با فرهنگ جهانی

نوشته کوتاه زیر را علی اشرف درویشیان برای انتشار در جلد دوم „دگرگونی ارتباطات“ در اختیارم قرار داد. جلد اول کتاب، اجازه انتشار نیافت و بعدها در خارج از کشور به صورت دیجیتالی در دسترس خوانندگان قرار گرفت[1]. مقالات و نوشته‌های جلد دوم به صورت نسخه چاپ شده، در اختیارم …

علیه کنفرانس امنیتی در مونیخ: مقاومت دسته جمعی علیه جنگ، ناسیونالیسم، استبداد و امپریالیست‌ها
آلمان
علیه کنفرانس امنیتی در مونیخ: مقاومت دسته جمعی علیه جنگ، ناسیونالیسم، استبداد و امپریالیست‌ها

ما چپ‌گرایان، با چشم‌انداز و پیوندهای بین‌المللی، هرگز نباید صحنه را به سادگی به نمایندگان کنفرانس امنیتی مونیخ بسپاریم تا بوسیله‌ی راستگرایان و سلطنت طلبان این جنبش برخاسته از اعماق مبارزاتِ مردمی را به بیراهه بکشانند۰ اکنون حملات امپریالیست‌ها و اپوزیسیون‌های راست به جمهوری اسلامی، این فرصت را برای این رژیم ارتجاعی فراهم آورده که جنبش مردمی و مستقل را ساخته‌ی امپریالیستهای غرب و مرفهان خارج‌نشین جلوه دهد و این را توجیهی برای تداوم جنایت و سرکوب‌های خود قرار دهد و حتی سرکوبگری و خودکامگی خود را در جهتِ استقلال و دفاع از نظام در قبال قدرت‌ها توجیه کند و در افکار جهان تظاهر به ضد امپریالیست بودن کند۰. متاسفانه جریانات شب چپی در جهان وجود دارد که بیشرمانه جهان را تقلیل به تحلیلی می‌دهند که در آن دو قطب غرب سرمایه داری و شرق «سوسیالیسم» مقابل هم قرار دارند۰ این جریانات شبه‌چپ‌به اصطلاح مبارزاتی «ضد امپریالیسم» دولت جمهوری اسلامی اشاره میکنند و فاقد هرگونه نقادی واقعی از خودکامگی و خشونت رژیم‌های استبداد شرقی اند و با اتکا به تحلیل غیرمردمی خود، حمایت از بلوک استبداد و استعمار شرقی را به صورت حمایتی مرحله‌ای علیه دولت غرب سواستفاده می‌کنند. یعنی درگیری‌های بین رژیم‌های سرمایه‌داری کوچک و شبه‌مافیایی (مانند رژیم ایران یا رژیم اسد) علیه قدرت‌های امپریالیستی غربی مانند آمریکا را همچون مبارزه‌ای بر ضد سرمایه‌داری قلمداد می‌کنند.

%d Bloggern gefällt das: